Nazywam się Katarzyna Piela i odkąd pamiętam, zawsze chciałam leczyć zwierzęta. Moje dziecięce marzenia stały się rzeczywistością w 2011 roku, kiedy po 6 latach studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim uzyskałam tytuł lekarza weterynarii.
Bezpośrednio po ukończeniu studiów odbyłam staż i pracowałam jako samodzielny lekarz weterynarii w Klinice Verum dr. Jacka Mederskiego w Grudziądzu. To miejsce stało się dla mnie wyjątkowe, ponieważ właśnie tam poznałam lek. wet. Natalię Kucharczyk, która zaraziła mnie pasją do okulistyki weterynaryjnej. Jest moją mentorką i przyjaciółką aż do dziś.
W 2016 roku ukończyłam specjalistyczny kurs pierwszego stopnia z okulistyki weterynaryjnej w Portugalii, był on prowadzony przez prof. Petera Bedforda i organizowany przez European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS). Rok później kurs drugiego stopnia również organizowany przez ESAVS, tym razem we Francji.
W 2018 roku wzięłam udział w szkoleniu EESVO z elektroretinografią siatkówki (ERG) w Koszycach, które prowadził Andras Komaromy, jeden z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie na świecie. Również w 2018 roku uczestniczyłam w prestiżowym kongresie ECVO (European College of Veterinary Ophthalmologists) we Florencji. Kongres ECVO w 2021 roku odbył się wirtualnie, a w 2022 roku powrócił do formy stacjonarnej w Salzburgu, gdzie z radością wzięłam udział.
Następnie odbyłam tygodniowy staż u boku Clausa Bundgaarda w Aarhus w Danii. W 2022 roku uczestniczyłam także w kongresie ESVO, który odbył się w Berlinie, a potem odbyłam staż u Nunzio D'Anna w Rzymie.
Rok 2022 był dla mnie czasem intensywnego pogłębiania wiedzy z zakresu wykonywania badania elektroretinografii siatkówki. Uczestniczyłam w szkoleniu organizowanym przez EduEyeVet we Wrocławiu.
W 2023 roku wzięłam udział w szkoleniu z ERG prowadzonym przez prof. Rona Ofri i dr Annę Cisło-Sankowską. W ten sposób z dumą dołączam do grona nielicznych certyfikowanych okulistów, którzy wykonują terapię RetiRegen - nowatorską terapię regenerującą siatkówkę u psów i kotów.
W międzyczasie nieustannie doskonalę swoje umiejętności w operowaniu zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, uczestnicząc w szkoleniach i współpracując ze wspaniałą specjalistką - lek. wet. Natalią Kucharczyk.
W lutym 2024 uzyskałam uprawnienia do wystawiania certyfikatów badania okulistycznego ECVO (European College of Veterinary Ophtalmologists) pod kątem chorób wrodzonych i dziedzicznych oczu.Aby uzyskać te uprawnienia musiałam zbadać ponad 600 psów i kotów pod okiem panelisty oraz dyplomaty ECVO, a następnie zdać 3-etapowy egzamin w języku angielskim w Finlandii.Certyfikat ten jest niezbędny u psów i kotów hodowlanych, aby mogły one być dopuszczone do rozrodu.